You are here: Home » כללי » פחד מלידה

פחד מלידה

פחד מלידה – למה לפחד?
טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו תהליך המתמקד במחשבות שליליות, חוסר מצב רוח, מוטיבציה ירודה, פחדים, חרדה פתאומית, חוסר חשק, חוסר פוקוס, והתקף פאניקה שינוי באמצעותCBT מעניק יכולות חזקות לשבירת דרך ההתנהלות, ומנגנון החשיבה, המחלישים את האדם ומונעים מאיתנו שלווה.

טיפול פחד מלידה

מערכת הריפוי בCBT טובה למי שמעוניינת לבצע תהפוכה חיובית בחיים ועם רצון לבנות שינוי על הדרך תוך כדי טיפול פחד מלידה .
בהרבה אירועים יוצא כי החרדה מונעת ממנו להתקדם. חרדה היא פחד מדבר מסוים, כמו למשל אדם או מנושא מסויים.מצד שני בעיית החרדה מסוגלת להיות חרדה כללית.והמקור לא תמיד ידוע. אנחנו, מדי פעם חווים פחד או עייפות וחולשה, גם חוסר שלווה והרגשה ירודה עלולים לבוא לביקור בחיינו. הבדיקה היא כמות של מינון, וחוזק, עד כמה התחושות והמחשבות הללו מעיקים עליך ומפריעים בהתנהלות או ממעיטים לאורך זמן משמחת החיים והשקט הפנימי.

על טיפול CBT

בשונה מעיקרון הטיפול הקלאסי איתו אפשר להמצא בטיפול במשך זמן רב, במהותו מתמקדים בעבר. טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא טיפול מעשי, עם השפעות מדויקות הנשארות לכל החיים,המתעסק בהווה, בסיבוכים ובמתח שחשים “כאן בזמן קיים”. חשיפת מערכת ההתנהגות והחשיבה המפריעים אותנו להכרה ומודעות, והיפוך הגורמים המחשבתיים וההתנהגותיים העושים את הקושי. טיפול קוגניטיבי התנהגותי מפתח הרגלים לחיים נכונים בעזרת עבודה מגובשת של המטפל עם המטופל, ורצון של המטופל להיות חלק מעשי בטיפול ולסגל כלים שיהיו בו, בכדי לצאת בתום התהליך לדרך עצמאית. הטיפול מאחה את התחושת ערך, מדלל מחשבות שליליות ומאפשר למטופל להבין את העכבות המעיקות ולשלוט בהם. בנוסף גם ממתן את עוצמת הרגשות הקשות לעוצמה רגילה ונותן למטופל להכיר ולתפקד עם מלוא הפוטנציאל בו.
טיפול CBT עומד על 20 פגישות.

מה הדרך בה הטיפול עובד

במפגש נכלול את הצד הקוגניטיבי והחלק ההתנהלותי, בשביל לקלוט אפשרות של סדר פנימי וחיצוני וועיל.הצד הקוגניטיבי היינו טיפול מחשבתי, טיפול המתרכז בצורת החשיבה.
הדבר העיקרי הוא לשנות את הדרך בה אנחנו מבינים חוויות, דרך זיהוי ההפרעות שעוברות אצלנו בזמן או בסמוך לחוויות שקורות, המרת התפישה שאנו נותנים למצב וההפרשנויות הנגטיביות האלו, בפרשנויות מחזקות המונעות את התחושות המעיקות שנמצאות בפנים.הבסיס היינו שאנו בעלי כח רב להשפיע על התגובות שלנו, גם אם המקרה החיצוני אינו משתנה. תהליך הטיפול בנושא ההתנהגותי, היינו היפוך הרגלי ההתנהגות, התוקעים את האדם ופוגעים במטרותיו. חיזוק ולימוד תרגילים המקלים עלינו לייצב את אישיותנו, מול הפחתת הדפוסים שאינם משרתים אותנו ומפריעים לנו בהשגת יעדנו, לעיתים בתקשורת עם הסביבה ועם עצמנו. המיקוד יהיה על המרתן בדרכי התנהלות חדשות, פרודוקטיביות המותאמות בחיינו.

כלים שונים לטיפול פחד לידה

בטיפול CBT יש מניפה צבעונית של כלים.הטיפול מתנהל על ידי דיבור. בעזרתו אנו מבינים את העיוות של החשיבה, מציפים נושאים חבויים, אמונות יסוד של המטופל על עצמו ועל הסביבה שמושרשים בנסיונותיו שהיו ועד היום.יחד מאתרים את הסיבה ללפחד מחוויות, המתבסס על הבנה אישית ולאו דווקא על המציאות בשטח.כלי נוסף, כלי החשיפה, בו המטופל נחשף בקצב הנכון לו, בשלבים ובמקום מוגן, לחוויות איתן לעיתים קרובות מתחזקת אצלו חווית פחד.בארגז הכלים קיימים רישום יומן, נשימות, שיטות רגיעה, שילוב של סוגי אמנות, עשייה פיזית , רשימות שמכוונות לחדות בשיתוף החוויות והמחשבות, חשיבה משותפת לבניית דרך חיזוק ייחודית.
בחירת התהליך לפי לתחומי עיניין, גיל, יכולות ושאיפות של המטופלת.צרו קשר עם רחל מנור מטפלת CBT מומחית לטיפול פחד מלידה.

פחד מלידה
5
Sending
User Review
5 (2 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *